Atbalstītāji

Swedbankkarte

PIKC Rīgas Tehniskā koledža pārstāvjiem godalgas konkursā WorldSkills

Svētdien, 16. augustā, Sanpaulu, Brazīlijā, noslēdzās pasaulē lielākais un prestižākais jauno profesionāļu meistarības konkurss WorldSkills 2015, kurā četri no septiņiem Latvijas konkursantiem ieguva ekselences medaļas.

PIKC „Rīgas Tehnisko koledžu” pārstāvēja elektriķis Maksims Ivancovs, kurš ieguva ekselences medaļu, un web lapu dizainers Artūrs Krapāns, kurš par labāko sniegumu valsts komandā ieguva titulu Best of Nation.

Ekselences balvas saņēma konkursanti, kuri 599 punktu vērtējuma skalā ieguvuši vismaz 500. Valstu kopvērtējumā Latvijai ir 19. labākais komandas rezultāts, atstājot aiz sevis tādas valstis kā Vācija, Zviedrija, Somija, Beļģija, Nīderlande, Igaunija un citas. Latvijas komandas rezultāti liecina par augstu profesionālās izglītības un prasmju izcilības līmeni jauniešu vidū.

Dita Traidās, WorldSkills Latvijas delegācijas vadītāja un VIAA direktore: „Latvijas komandas sniegums 59 valstu konkurencē ir vērtējams kā ļoti veiksmīgs! Šī ir tikai otrā reize, kad mēs pilntiesīgi piedalāmies WorldSkills konkursā. Lai izzinātu, kas palīdz nokļūt izcilāko vidū, esam analizējuši konkursa līderu sniegumu, gūstot daudz atziņu, lai vēl mērķtiecīgāk ar ekspertu palīdzību ietekmētu profesionālās izglītības programmu saturu un veicinātu Latvijas veiksmīgu dalību nākamajās sacensībās.”

Vairāk par konkursu var uzzināt SkillsLatvia  Facebook profilā un VIAA mājaslapas www.viaa.gov.lv sadaļā WorldSkills.