Atbalstītāji

Swedbankkarte

Profesionālās meistarības konkursa pusfināls datorsistēmu tehniķa profesijā.

Piektdien, 3. martā, Daugavpilī noslēdzās Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētais nacionālā profesionālās meistarības konkursa pusfināls datorsistēmu tehniķa profesijā, kurā noskaidroti seši labākie jaunie profesionāļi, kas piedalīsies nacionālajā profesionālās meistarības konkursā aprīlī.
Reģionālajā konkursā, kas no 2. līdz 3. martam notika sadarbībā ar Daugavpils tehnikumu, augstākos rezultātus parādīja:

  • Mārts Lapinskis no Liepājas Valsts tehnikuma,
  • Ričards Trofimovs no Priekuļu tehnikuma,
  • Aigars Pluģis no Saldus tehnikuma,
  • Gatis Grečkovskis no Jelgavas tehnikuma,
  • Alvis Alutis  no Rīgas Tehniskās koledžas,
  • Mārtiņš Mārcis Maskalāns no Liepājas Valsts tehnikuma.

Pavisam kopā reģionālajā pusfinālā Daugavpilī piedalījās 18 konkursanti no 10 profesionālās izglītības iestādēm. Jaunie profesionāļi divas dienas risināja pusfināla darba uzdevumus, kas ietvēra Microsoft Windows un Linux operētājsistēmu instalēšanu un konfigurēšanu.
Visi seši konkursanti no 20. līdz 22. aprīlim piedalīsies nacionālajā profesionālās meistarības konkursā SkillsLatvia 2017, kas notiks Rīgā un pulcinās jaunos profesionāļus, kuri reģionālajos konkursos dažādās profesijās uzrādījuši vislabākos rezultātus. Konkursanti sacentīsies par tiesībām pārstāvēt Latvijas komandu starptautiskajā konkursā EuroSkills.
Nacionālo profesionālās meistarības pusfināla konkursu VIAA rīko, lai noskaidrotu labākos starp labākajiem topošajiem datorsistēmu tehniķiem un novērtētu viņu prasmes un iemaņas izvēlētajā profesijā, kā arī popularizētu informācijas un komunikācijas nozari un veicinātu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm.

Konkurss tiek organizēts darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Apsveicam Alvi Aluti ar iekļūšanu finālā !!!