Atbalstītāji

Swedbankkarte

Karjeras attīstības atbalsta pasākums “Dažādais ceļš uz karjeru - karjeras lēmumu pieņemšana”

2018.gada 21. martā PIKC „Rīgas Tehniskās koledžas” telpās projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros tika rīkots karjeras attīstības atbalsta pasākums “Dažādais ceļš uz karjeru - karjeras lēmumu pieņemšana”.

Vieslekciju „Kas jāzina programmētājam” lasīja „Autentica” Informācijas drošības vadītājs Mārtiņš Ķemme, bet uz jautājumiem atbildēja „Autentica” valdes locekle Elīna Jakubaņeca un personāla vadītāja Līga Burve.
Pasākuma mērķis bija iepazīstināt topošos programmētājus ar  profesijas būtību, kādas prasmes ir nepieciešamas labam programmētājam, kas jāzina, lai dabūtu darbu IT jomā, kādas ir karjeras izaugsmes informācijas speciālistam, kas jādara, lai būtu izcils speciālists.
Pasākumā piedalījās P1-3 un P2-3 topošie programmētāji.
Lekcijas laikā  jaunieši uzzināja, ko dara programmētājs, kā rodas projektu vadītāji, kādas ir populārākās programmēšanas valodas. Labs programmētājs ir ar analītisko domāšanu un atrakstīšanas prasmēm, labām latviešu valodas un angļu valodas zināšanām, kā arī ar labām komunikācijas spējām, spēj saprast biznesu un pielāgoties tā prasībām.
Lekcijas beigās jaunie programmētāji tika iepazīstināti ar globālajām tendendencēm – centralizētā vadība, 4G aizstāšana ar 5G.
Būtiskākā atziņa -  labs programmētājs visu mūžu mācās.

Pedagogs karjeras konsultante Sandra Ozola