Atbalstītāji

Swedbankkarte

Profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu skatuves runas konkurss

Š. g. 17. aprīlī  Malnavas koledžā notika Latvijas Profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu skatuves runas konkurss, kas tika organizēts jau ceturto reizi, kurā piedalījās arī mūsu mācību iestādes audzēkņi. No visas Latvijas tālajā Malnavas muižā (Kārsavas novadā, Latgalē) bija sabraukuši vairāk kā 50 jaunieši, kuru dzejoļu un prozas izpildījumu klausījās un izvērtēja profesionāla žūrija.
Arī mūsu koledžas puišu balsis skanēja droši un izpelnījās klausītāju aplausus.

Jāņa Zirdziņa (MA-2 grupa) pārliecinošā Jukuma Vācieša uzruna zemgaliešu vīriem no A.Čaka „MŪŽĪBAS SKARTIE” – „Sprediķis Piņķu baznīcā” lika katram klausītājam izjust tos pārdzīvojumus, ko jaunie strēlnieki pirms došanas kaujā I pasaules karā. Bet ar I.Ziedoņa vārdiem izskaidroja, ka galvenais ir visā atrast RITMU – darbā, dzīvē, vēsturē un ornamentos – tad dzīve kļūst priecīga.

Kārlis Zaļums (MA-2 grupa), runādams I.Ziedoņa epifāniju, iedvesmoja klausītājus, ka katram ir jāuzticas savai pieredzei, jāmeklē savs ceļš, jāieklausās savās izjūtās. Šo pašu domu viņš uzsvēra arī ... dzejolī.

Kristiāna Rihtera (AM2-1 grupa) runātais fragments no Antuāna de Sent Ekziperī lieliskā darba „Mazais Princis”, raisīja klātesošo fantāziju par burvīgajām planētām, uz kurām dzīvo brīnišķīgi iedzīvotāji. Bet, dzirdot viņa izpildījumā I.Ziedoņa dzejoli „Es esmu katrupeļa zieds”,  klausītājiem kļuva skaidrs, ka neviens nedrīkst gaidīt no otra cilvēka, lai viņš būtu tas, kas viņš nav.

Leons Jūlijs Strupītis (P1-3 grupa)  „iestādīja rabarbera krūmu pašā ielas vidū un atpūtās vēsumā, zem platajām rababarbera lapām” (I.Ziedoņa epifānija). Šķiet, ka katram, kas sēdēja skaistajā Malnavas pils zālē (varbūt arī žūrijai), radās vēlēšanās atrast laiku, lai varētu iestādīt SAVU rabarbera krūmu. Īpaši emocionāli izskanēja arī  Ā.Elksnes dzejolis „Mans cilvēks”.

Interesanti bija klausīties kā  Latvijas dažādo novadu jaunieši runāja A.Vējoņa dzejoli “Kōpēc?” (Kāpēc?) latgaliešu valodā. Skanēja lieliski.

Malnavas koledža piedāvāja jauniešiem arī piedalīties radošajās darbnīcās – katram bija iespēja izliet savu īpašo sveci un izgatavot krāšņu tautisko piespraudi, kas, starp citu, lieliski piestāv tieši puišiem.

Sveicam mūsu audzēkņus un skolotājus ar gūtajiem panākumiem:

Jānis Zirdziņš - I pakāpe – skolotāja Dagnija Jukāma;
Kārlis Zaļums – I pakāpe – skolotāja Dagnija Jukāma;
Kristiāns Rihters – I pakāpe – skolotāja Anita Šembele;
Jūlijs Leons Strupītis – Augstākā pakāpe - skolotāja Rita Reliņa.

Liels paldies teātra studijas vadītājai Ritai Reliņai par ieguldīto darbu jauniešu sagatavošanai nopietnajam konkursam.