Vietnes darbībai izmantotas obligāti nepieciešamās tehniskās sīkdatnes. Vairāk

Atbalstītāji

Swedbankkarte

Nakotnes prakse

Noskaidroti konkursa SkillsLatvia 2020 finālisti datortīklu administrēšanā un grafikas dizainā

Rīgas Valsts tehnikumā 29. un 30. janvārī notika nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2020 prasmju konkursu “Grafikas dizains” un “Datortīklu administrēšana” pusfināli.

Prasmju konkursā “Datortīklu administrēšana” savu meistarību demonstrēja audzēkņi no 12 profesionālās izglītības iestādēm. 11 stundu laikā jaunieši veica darba uzdevumus, kuri ietvēra Microsoft Windows un Linux operētājsistēmu instalēšanu, datortīkla iekārtu vienkāršu konfigurāciju, datortīkla iekārtu (komutatoru un maršrutētāju) vienkāršu konfigurācijas uzdevumu veikšanu gan reālām MikroTik iekārtām, gan datortīkla simulācijas vidē. Pusfināla pirmajā dienā konkursanti izpildīja Linux un MikroTik uzdevumus, otrajā dienā – Windows un datortīkla simulācijas uzdevumus. Konkursantiem bija patstāvīgi jāveido IP adrese pēc uzdevumu tabulā dotajiem parametriem. Paveiktā darba izpildi vērtēja nozares speciālisti.

Labāko sniegumu un iespēju aprīlī piedalīties SkillsLatvia 2020 finālā un cīnīties par Latvijas labākā jaunā profesionāļa titulu datortīklu administrēšanā ieguva:

Iļja Spirts Jelgavas Tehnikums
Mārcis Akmentiņš PIKC Rīgas Tehniskā koledža
Mārtiņš Kuzņickis Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Valdemārs Šperbergs Saldus tehnikums
Mārtiņš Kudrjaševs Rēzeknes tehnikums
Demians Bergs PIKC Liepājas Valsts tehnikums

Sīkāku informāciju par konkursa norisi var apskatīt šeit

Apsveicam Mārci Akmentiņu ar iegūto 2. vietu pusfinālā un novēlam veiksmi SkillsLatvia 2020 finālā!