Vietnes darbībai izmantotas obligāti nepieciešamās tehniskās sīkdatnes. Vairāk

Atbalstītāji

Swedbankkarte

Nakotnes prakse

A.ČAKA jubilejai gatavojoties

27.oktobrī tiek svinēta A.Čaka dzimšanas diena. Oktobris ir A.Čaka mēnesis. Un tieši 2021.gada 27.oktobrī A.Čakam svinam 120 gadu jubileju. A.Čaks ir gan rudens skumju, gan smeldzīgu mīlestības dzejoļu autors, gan lielisku recepšu autors, gan sarakstījis varoņepu “Mūžības skartie”. Katram no mums ir savs iemīļotais dzejolis, pie kura gribas pakavēties un izjust tā noskaņu… Mēs gribējām sanākt kopā, lai aktualizētu slavenā urbānista daiļradi un izprastu viņa dzīves līkločus. 

Turklāt pēc Valsts prezidenta ierosinājuma 15.oktobrī šogad un turpmāk tiks svinēta Valsts valodas diena. A.Čaka daiļdarbi (“Mana paradīze” un “Mūžības skartie”) ir iekļauti Latvijas kultūras kanonā un no leksikas izvēles viedokļa uztverami kā tēlainās latviešu valodas paraugs, no kā mācīties un iedvesmoties jaunatnei. Tāpēc konkursā uzmanības  centrā - valodas lietojums un komunikācijas prasmes (atbilstoši kompetencēs balstītam izglītības procesam). “Kultūras kanons ir kā durvis, pa kurām ienākt Latvijas kultūras bagātību krātuvē. Kā jauna datora programmatūra, kas atver izziņai un pieslēdz mūs jaunai pasaulei un iespējām.”

PIKC “Rīgas Tehniskā koledža” 12. un 19.oktobrī abās skolas adresēs tika plānots konkurss A.Čaka “Iedomu spoguļi”, kura ideju ierosināja latviešu valodas un literatūras skolotāja  D.Jukāma.

Šobrīd konkurss ir atcelts, taču audzēkņi vēl pirms ierobežojumiem paspēja sanākt kopā un sagatavoties konkursa mājas darbam. Bija prieks redzēt audzēkņu gatavošanos, vēlmi uzstāties. Audzēkņu komandas bija piedomājušas arī pie sava vizuālā tēla. Ieskatam gan audzēkņu plakāti, gan foto. Paldies 2.kursu audzinātājiem un latviešu valodas un literatūras skolotājiem, kuri palīdzēja audzēkņiem sagatavoties konkursam.

Vispārējo studiju un vadzinības katedras vadītāja E.Džeksone

Skolēnu radošos darbus skatīt pievienotajā dokumentā.