Vietnes darbībai izmantotas obligāti nepieciešamās tehniskās sīkdatnes. Vairāk

Atbalstītāji

Swedbankkarte

Nakotnes prakse

Labie darbi

DZAB „Ķepu Ķepā” un brīvprātīgo palīgu grupa Volontieri.lv izsaka pateicību Rīgas Tehniskā koledžas (RTK) par atsaucību un palīdzību mūsu rīkotajā akcijā „Palīdzēsim suņiem pārziemot!”
Septembra sākumā sakām meklēt kādu, kas varētu uzcelt jaunās būdas priekš DZAB „Ķepu Ķepā” suņiem, kam jaunās būdas ir ļoti vajadzīgas! Rīgas Tehniskā koledža bija tā, kas atsaucās uz mūsu lūgumu!
LIELS PALDIES RTK mēbeļu galdnieku grupas MG-2 audzēkņiem un īpaša pateicība atsaucīgajam praktisko darbu skolotājam mēbeļu galdniecībā Haraldam Fedotovskim par jaunajām, siltinātajām suņu būdām priekš DzAB "Ķepu-Ķepā".
Mēs nevaram vārdiem aprakstīt, cik esam jums pateicīgi par veltīto laiku mūsu četrkājainajiem draugiem! Ir liels prieks, ka koledžā audzēkņi ne tikai apgūst cienījamu profesiju, bet arī mācību laikā piedalās sociālajos projektos! Labā darba fotomirkļus var apskatīt lapas beigās.

http://www.draugiem.lv/kepa.lv/news/?p=10731823


Izstāde   „Studijos 2013”

2013. gada 7. un 8. februārī FESTO didaktikas nodaļas vadītājs M. Sc. Valters Asars
un Rīgas Tehniskās koledžas audzēkņi:             
Daniels Stašūns M-3 grupa
Alēns Zvilna      M-1 grupa
bija uzaicināti un piedalījās  Lietuvas Izglītības ministrijas, FESTO un izstāžu zāles LITEXPO rīkotajā izstādē  „Studijos 2013”.
Mūsu audzēkņi piedalījās profesionālās meistarības konkursā
                           „Robotu programmēšana”.
Profesionālās meistarības konkursā piedalījās četras komandas :
Kauņas Tehniskā universitāte
FESTO Lietuvas komanda
Baltkrievijas studentu komanda
PIKC „Rīgas Tehniskā koledža”
       
Divu dienu sacensību rezultāti liecināja par PIKC „Rīgas Tehniskā koledža” komandas pārliecinošu uzvaru.
      APSVEICAM UZVARĒTĀJUS!


Koris Mīts- atgriežoties no IFAS festivāla Čehijā

Uzvarot jūnija balsojumu konkursā, koris Mīts nekavējoties, jau 2. jūlijā devās uz IFAS koru festivālu Čehijā. (Ar foto mirkļiem, pateicību un prieku iepazīstinām ikvienu www.labiedarbi.lv atbalstītāju un projektu līdzjutējus)
Jauktais koris „Mīts” no 3.07.2012. līdz 08.07.2012. piedalījās Starptautiskajā akadēmisko un augstskolu koru festivālā „IFAS” Čehijas pilsētā Pardubicē. Koris startēja divās kategorijās: B1- folklora; B2-2-nacionālā folklora.
Abās kategorijās koris ieguva sudraba diplomus. Bronzas diploms par labāko dziesma interpretāciju (aranžējumu), kora vērtējums kopumā no visām kategorijām. Ļoti augstu tika novērtēta kora izpildītā Artūra Maskata dziesma „Jāņu dziesma”.
Lielu paldies sakām mūsu atbalstītājiem:
AS Swedbank Teikas filiāles vadībai, firmai „l-bisenieki” un I.Kauliņam, Rīgas Tehniskā Koledža Padomei un administrācijai, firmai SIA „Ripo”-A.Zeimulei un K.Zeimulim, firmai "Point Transaction Systems SIA". Paldies visiem sponsoriem, atbalstītājiem un balsotājiem, kuri balsoja par kori labajos darbos un draugos. Paldies ilggadējam kora „Mīts” dalībniekam U.Karlovam-Karlovskim par ieguldīto darbu projekta sagatavošanā un realizācijā. Paldies par sadarbību un doto iespēju piedalīties www.labiedarbi.lv konkursā Renātei Vecvērdiņai un Jeļenai Šļihtai.
Mūs var apskatīt arī mājas lapā www.ifas.cz sadaļā „breaking news” (latviešu tautas tērpos –meitenes ar ziedu vainadziņiem galvā).

Kora vārdā, direktora vietnieks Spodris Melecis

„Izaugsmes forums 2012”

T-3 grupas audzēknis Arturs Gromovs piedalījās uzņēmējdarbības sacensībās „Izaugsmes forums 2012”. Sacensību mērķis bija reģionālās uzņēmējdarbības attīstīšana un jauniešu motivēšana uzsākt uzņēmējdarbību Latvijā, tādēļ kā viens no galvenajiem kritērijiem ir radīto ideju piesaiste reģionam, kurā dzīvo konkrētā komanda. Artūrs Gromovs ar komandu pārstāvēja Rīgu ar ideju „Impulsa masts” (automātiski izbīdāms karoga masts ar iebūvētu atmiņu, lai karogs pats varētu elektroniski izbīdīties svētku dienās) Idejas realizēšanā Arturs Gromovs un viņa komanda varēja izmantot savas zināšanas mehānikas un elektronikas jomā.
Ideja tika augsti novērtēta un ieguva 4 vietu tūlīt aiz godalgotā trijnieka! Ideja tiks virzīta uz realizāciju. Lai veicas!

PIKC RTK audzēkņu pavasara koncerts un izstāde 26.04.2012.

26.04.2012. Lēdmanes ielas aktu zālē notika PIKC RTK audzēkņu pavasara koncerts un izstāde, kas veltīti Darba svētkiem un Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai

Koncertā piedalījās:
•  RTK deju kolektīvi „Mazais Ritenītis” no Lēdmanes ielas (vadītāji I.Mažāne, I.Ladiga) un „Jancis” no Braslas ielas (vadītāja A.Šrādere)
•  Pūtēju ansamblis (vadītājs J.Puriņš)
•  Meiteņu vokālais ansamblis (vadītāja A.Auziņa)
•  Pianists Roberts Pladers, grupa AM1-1

Pasākumu vadīja:
•  Laura Lipska (AM2-1) un Edvards Raginskis (MA-2)
•  Sandra Mukāne (AM2-1) un Edžus Gvozdevs (MA-2)

Izstāde „Darbs un daiļrade” (izstādes kuratore – latviešu valodas skolotāja D.Jukāma):
•  mēbeļu galdnieku grupu audzēkņu zīmējumi (tapuši zīmēšanas stundās pie skolotājas D.Saltās)
•  1.kursa audzēkņu citāti no esejām par darbu

Interesantākie citāti no audzēkņu esejām:
•  „Darbs ir cilvēka ikdiena, jo cilvēks ir radīts, lai darītu.”
•  „Cilvēki ir kā skudru pūznī dzīvojošas skudras, kuras cītīgi strādā, lai uzturētu sevi un pārējos.”
•  „Darbs man asociējas ar naudas pelnīšanu, pienākumu, izdzīvošanas iespējām.”
•  „Darbs pierāda, ka cilvēks jau ir patstāvīgs, lai uzturētu sevi. Darbs pierāda, ka puika ir kļuvis par vīrieti.”
•  „Katrs darbiņš padara mūs par labākiem cilvēkiem. Veidojas pašcieņa, uzlabojas attieksme pret citu cilvēku veikumu.”
•  „Darbs nebojā darītāju, bet audzina, māca un bagātina! Pēc labi padarīta darba cilvēka dvēsele dzied un sirdsapziņa jūtas kā septītajās debesīs.”
•  „Nav darba bez izaicinājuma, ir cilvēki, kuri to nevar pieņemt.”
•  „Savu darbu es salīdzinu ar arheologa profesiju. Jo dziļāk tu roc, jo vairāk iespēju kaut ko atrast un uzzināt. Jo vairāk tu uzzini, jo interesantāk kļūst. Rodas interese virzīties vēl vairāk uz priekšu!”
•  „Padari darbu tā, kā vēlies, lai tev atmaksā!”
•  „Skolā tu attīsti savas darba prasmes. Koncentrēties, iemācīties, iemācīties mācīties, pārslēgties no viena darba veida uz citu, domāt līdzi, strādājot spriedzes situācijās.”
•  „Darbs rada izaicinājumus, audzina raksturu un pārbauda spēju robežas.”
•  „Darbs var sekmēt izmaiņas dzīvē, tu vari apjaust savu vietu un nozīmi pasaulē. Nozīmīgums var mainīt tavu uztveri un izpratni par lietām.”
•  „Darbs ir kā tev tuvs draugs. Ja tev tas patiks, jūs saiesiet kopā un kļūsiet tuvi.”
•  „Darba procesā parādās personība. Pareizi saka: ”Darba kvalitāte ir tava seja. Bet citiem tā seja var būt neglīta!”
•  „Ja cilvēks darbu dara pasīvi, aiz sevis neko nesavāc, tāda ir arī viņa personība – nestabila, un rupja. Strādīgam cilvēkam viss ir kārtībā ar raksturu, arī viņa apkārtne ir tīra. Ar šādiem cilvēkiem ir patīkami kontaktēties.”
•  „Darbs var radīt atkarību, no kuras nevar izārstēties. Tas tev dod enerģiju, ar kuru var sasniegt jaunus mērķus, iegūt lielāku prestižu darba tirgū, kas ir labi, jo tad atkal gribas radīt ko jaunu.”