Vietnes darbībai izmantotas obligāti nepieciešamās tehniskās sīkdatnes. Vairāk

Atbalstītāji

Swedbankkarte

Nakotnes prakse

Metālapstrādes nozares starptautiskais audzēkņu profesionālās meistarības konkursa fināls Jelgavā

8. septembrī 2023. gada  Jelgavā  notika metālapstrādes nozares starptautiskais audzēkņu profesionālās meistarības konkursa fināls. Lai Baltijas profesionālo izglītības iestāžu līmenī noskaidrotu labāko komandu katrā disciplīnā (CNC darbgalda iestātītājs, metinātājs, mašīnbūves tehņiķis) , kopā 9 komandas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vienā no trim disciplīnām prezentēja iepriekš sagatavotos mājas darbus un sacenšās profesionālās jomas teorijas un praktisko darbu izpildē.

Konkursā piedalījās labākās komandas no katras valsts: no Latvijas - Rīgas Tehniskās koledža ; Valmieras tehnikums; Rīgas metālapstrādes profesionālās vidusskola; no Lietuvas - Vilņas tehnoloģiju mācību centrs, Alītas profesionālās izglītības mācību centrs, Kauņas tehnoloģiju mācību centrs, no Igaunijas - Tallinas Lasnamäe mehānikas skola,  Tartu profesionālās izglītības koledžas.

Konkursa rezultātā komanda “Namēji” no Rīgas Tehniskās koledžas ieņēma 2. vietu ar audzēkņu komandas sastāvu: Namejs Egle, Valentīns Vaļeckis, Ervīns Zalva un pasniedzējiem Viktoru Gutakovski un Andu Kazušu

Konkursu organizēja Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācija (MASOC www.masoc.lv), Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC www.zrkac.lv), Tehnobuss Latvija ar sadarbības partneriem no Igaunijas mašīnbūves nozares federācijas, Lietuvas mašīnbūves nozares asociācijas, Vilņas tehnoloģiju mācību centra un Merkuur OÜ.

Konkurss tiek organizēts Erasmus+ programmas Sadarbības partnerību profesionālās izglītības projektā "Baltijas metālapstrādes profesionālās izglītības konkurss gudrai izaugsmei", projekta Nr. 2021-1-LV01-KA220-VET-00002515, ietvaros.

Video ar mūsu konkursantiem var skatīt šeit https://www.youtube.com/watch?v=7hxqa95NQWI&t=3s

Konkursa fotomirkļus var apskatīt sadaļā https://www.rtk.lv/?sadala=1250

 

MASOC vārdā vēlos izteikt sirsnīgu paldies par iesaistīšanos avantūrā - Latvijas un Baltijas valstu konkursā metālapstrādē un mašīnbūvē!!!
Mums ir pārliecība, ka  dalība konkursā gan jauniešiem, gan pedagogiem, gan arī žūrijas komisijas locekļiem veicināja zināšanu un prasmju attīstīšanu izvēlētajā kvalifikācijā, paplašināja redzesloku un sniedza jaunu pieredzi! Liels paldies par atbalstu un iesaisti, īpaši pedagogiem - Uldim, Robertam, Egilam, Jevgēņijam, Jānim, Genādijam, Valērijam, Ivaram, Raitim, Aināram, Viktoram, Nilam, Andai un citiem pedagogiem, direktoriem, vietniecēm, kurus neesmu pieminējusi, bet bez kuriem konkurss nebūtu noticis tik augstā kvalitātē.
Sirsnīgs paldies mūsu žūrijai - Dacei, Jānim, Mārim, Vitālijam, Andrim, Gitntautas, Gintam, Raivim, Tomam, Aleksandram, Didzim, Kārlim, Mārim, kuri palīdzēja ar teorētiskajiem darbiem, praktiskajiem darbiem, veda detaļas, deva rasējumus, palīdzēja ar tulkojumiem, sagādāja balvas un bez kuriem konkurss nebūtu noticis tik kvalitatīvs un izaicinošs audzēkņiem.
Paldies arī uzņēmumiem par atbalstu nacionālajā un Baltijas valstu konkursā: Mitutoyo Polska Sp.z o.o, ESAB OY Latvijas filiāle, Naglis&ERR;  SFM LATVIA;  S.B.C.; Waldec Group; Eko El; LS Steel; METLAT; J.J.Steel;; TS RĪGA; LATVIJAS FINIERIS Iekārtu Rūpnīca; Metālmeistars; EXIGUM; DUROC MACHINE TOOL; Valpro; Signum; Silmor; Tibnor Latvia, SSAB EUROPE, Ruukki Products u.c.
Īpašs paldies ZRKAC komandai - Skaidrītei, Artim, Dacei, Adrim u.c. par augstākās kvalitātes darbu, profesionālismu un zināšanām metālapstrādes un mašīnzinību jomā!
Protams, apsveicam ikvienu komandu, kas piedalījās konkursā, jo katrs dalībnieks ir ieguvējs, neskatoties uz piešķirto vietu. Prieks, ka ieguvām vienu pirmo vietu un divas otrās vietas Baltijas valstu konkursā. 

https://www.masoc.lv/jaunumi/pasakumi/8-septembri-jelgava-notika-baltijas-profesionalas-izglitibas-audzeknu-konkursa-finals-metalapstrades-un-masinbuves-nozare

https://www.masoc.lv/en/jaunumi-1/news/baltic-countries-professional-skills-competition-for-metalworking-and-mechanical-engineering-students-of-vocational-education-institutions-took-place-in-jelgava

 

Viktors Gutakovskis